Son Dakika


Andımızın Kaldırılmasına Tepki

ANDIMIZIN KALDIRILMASINA TEPKİ - Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın Demokratikleşme Paketi kapsamında ilköğretim okullarında okunan Andımızın kaldırılmasına Türk Eğitim-Sen Samsun Şubesi ve MHP İl Başkanlığı tepki gösterdi.
02 Ekim 2013 Çarşamba - 12:00


Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın Demokratikleşme Paketi kapsamında ilköğretim okullarında okunan Andımızın kaldırılmasına Türk Eğitim-Sen Samsun Şubesi ve MHP İl Başkanlığı tepki gösterdi.

Türk Eğitim Sen Samsun Şubesi ve MHP İl Başkanlığı üyeleri Andımız uygulamasının kaldırılmasını protesto ederek, 23 Nisan Ortaokulu önünde Türk bayrağı açıp Andımızı okudular. 23 Nisan Ortaokulu önündeki İstiklal Caddesini trafiğe kapatan grup, Türk bayrağı açarak Andımız uygulamasının kaldırılmak istenilmesini protesto etti. Grup "Ne Mutlu Türküm Diyene" sloganları attı.

Demokratikleşme Paketini eleştiren Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, "Bu paketle, Türk coğrafyasında yaşayan tüm vatandaşlarımızı bir arada tutan ve ortak bir amaç etrafında kenetlenmemizi sağlayan üst kimliğimiz Türklük yok edilmek istenilmekte. Bu doğrultuda her sabah okullarda okutulan Andımız kaldırılmakta, Ne Mutlu Türküm diyene diyenler susturulmaktadır. Türküm ile başlayan, doğruyum ile devam eden bir andın kaldırılması, ancak Türk olmayan ve doğru olmayan insanları memnun etmek için atılmış bir adım olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde çocuklarımızın Türküm demesi, doğruyum demesi, çalışkanım demesi kimleri, neden rahatsız etmektedir? Bundan ancak, Türklük şuurundan uzak, Türklerle tarihi bir hesaplaşma peşinde koşanlar rahatsız olur. Biz bunların kim olduğunu çok iyi biliyoruz" dedi.

Başkan Kuruoğlunun basın açıklamasının ardından Mithat Paşa Lisesi Edebiyat Öğretmeni Hüseyin Kaymakçı da Andımızı kağıttan okudu.

Eyleme MHP İl Başkanı Şaban Kılıç, İl Genel Meclisi MHP Grup Başkanvekili Muhammet Bektaş, parti üyeleri de katıldı. - Samsun

Etiketler: Andımızın   Kaldırılmasına   Tepki  

Yorumlar

Son Dakika